O mię

Moje zdjęcie
To muj blok, wktórym zwracam się mocniej na kulturę. Chodzi o sztukę co mię zrusza. Morze chodzić o to co mię w nerwia czasem. Czensto. Czasem. O zwyczajnym życiu tesz będe pisał jeśli mię skłoni co dzienność. Gdysz je cenię.

czwartek, 4 czerwca 2009

Barsa żondzi

Lecz niebende pisał jak pogniali po Menczeże i wposiedli Puchar.
Bogdysz zadniebałem sprawy kultury.
To opisze o filmie co widziałem na wjosne lecz czesną. Gdy była jeszcze wiencej zimowa jak latowa.
Poszłem na film zwyboru ot Łuda Alena. Żejak by sie akurat jakiś innektłalista spytał nie z nacka naczym byłem wkinie tobym otrzek że na Alenie. To bżmi innektłalnie ale tesz rosrywkowo. Anie że tylko powaga i powaga jak Wajda czy ktoś.
Obglondnołem film taki: Wiki Kristina Barseluna. Niewiem co wypowjedziała w jego temacie Kalorina Korwina Pjotroska. Lecz u mię zachodzi podejżenie że to Hiszpańskiego kraju właccy zaprosili Alena za miliony erłuw do wykonania tego filmu. Uczynił dla Amerykajskich ludzi reklamuwke w pszykryciu kina.
Chodzi oto że jak Amerykajski człowiek a jeszcze lepiej kobjeta wysiońdzie ze samolotu na lotnisku dla napszykładu Santachulja de Lorja to otrazu morze napotknońć sie na artyste, kturemu maczość sie wylewa pszes rospientą koszule. Wszeńdzie jest pieńknie. Dobże to wjem bo bywałem w Hiszpańskim kraju. A na jesień jade na ślup do Katalonji.
No ale.
Amerykanie jećcie do Barseluny.
Bogdysz tam kujonka zarenczona z nudziażem morze spotkać namientną noc w parku. I zostać wybzykaną pszes byczka Fernanda w dodatku zwrarzliwością na sztukę malarską. Apotem sobie wruci do Statuji Wolności i bedzie hichotać na spomjenie. Morze tesz opowje wnuczce. I wtedy ona pojedzie na wybzykanie na Stary Kątynent.
Skarleta Jochanson jest jak zawsze. Ma te swoje usta i oczy jak zadziwjona Sierotka Marysia. Tylkoże bjust wieńkszy. Bo Marysia była głodna a na filmach lepiej sie zarabja nisz na siedem gonsek.
Skarleta jest tu nazwana Kristina i ciongle pszypomina że ma wrarzliwość. Jakby ten co kupił bilet zapomjał bo sie zapaczszył na widoki bejzarze. Nauczenie dla Amerykanuw stego jest takie, że jak jesteś wrarzliwy zazbytnio to nie tankuj hiszpańskiego wina bogdysz grozi to żyganiem cały tydzień. I tesz morze iść stej drugiej strony.
Penelopa Krus zrobiła coś dobrego. Zeszła z bilborda Roleala że jest warta i zdjeła te straszne włosy. Znuw mjała pienkne. I tesz była artystką jak karzdy w Hiszpańskim kraju. Jak ruwniesz ofiarą namnientnej miłości. Jak karzdy w Hiszpańskim kraju.
Moje wjoski dla Amerykajskich ludzi co chcą tam jechać:
1. W Hiszpańskim kraju przerzyjesz pienkne wakacje
2. Napotka cie super pogoda i budynki
3. Morzesz mjeć romansy a potem sie w kąsek encjach nie ciongną jak smrut za gaciami. Wracasz do Nju Jorku i dalej jesteś bespiecznie nudny.
4. Wszeńdzie toczy sie prawdziwa miłość i namieńtnoś. Kochanki bjegaja za sobą z norzami z miłości. Luptesz uprawjają miłość seksową i trujkonty.
5. Wszyscy kochanki są artystami. Nawet jak mają dziewiedziesiont lat to piszą wiersze, wyglondają jak Pikaso i rozebjera ich porzondanie.
6. Morzna pić wino ile sie chce i potem sie ekstra lata samolotami w buży lub jeździ samochodem. Karzdy samochut to fiat albo lanczja. Jak sie jest wrarzliwym to nie morzna pić wina.
Acha. We filmie jest fajna muzyczka. We filmie nigdzie nienapotknołem Amoldowara. A Łudy Alen chyba tak.

6 komentarzy:

M. pisze...

a co z nie-Amerykanami? tez maja szanse na to romansowanie namietne bez konsekwencji, to mnie zainteresowalo:-)
ale Ty, taki w gruncie rzeczy romantyczny mezczyzna napisales "i zoastac wybzykana", to zaskakujace
;-)

BORAKS pisze...

Noja niewjem jak działa na Nieamerykan. Lecz adres filmu był "Ameryka". Jak sondze. W skrytejności dołorze że zawsze są kąsekwecje. Olłejs. Lecz wew reklamje niespomina sie niczego drobnym nadrukiem. Muwi sie kapslokiem i ładne żeczy.
Po nastempne. Cyrtian Norwit muwił żeby dać słowo do żeczy jakie sie jej nalerzy.
Noto wybzykana pasuje do tej żeczy sparku jak pszyulał. Lecz pomyśmy. Morze wybzykanie tesz morze zawjerać romantys? Jak ganianie z norzami po Barselunie jest romantystyczne? Czy maczomen morze wogle być romatystyczny? To pytania sojoclogiczne. Zauwarz.

M. pisze...

maczo wiadomo, ma wygladac i mowic cos milego, wiec potem to juz takie napiecie sie robi, ze w zasadzie masz racje:wybzykanie pasuje:-)
nawet mozna to potem bardziej pamietac niz jakies romantyczne podchody.

jeszcze tego filmu nie widzialam, nie wiem jak to sie stalo:-)

Anonimowy pisze...

byłąm w Barcie i na Kamp Nou. Borax - co tam ucie? Dajesz rade?

BORAKS pisze...

Daje. Jusz pisze.
PeEs. Jakbyło?

zyrafy.blogspot.com pisze...

żyć nie umierać, i w barcelonie i w hollywood.

Jak uznajesz nowy wyglont mojego Bloka?

Polup Bloka na Fejzbuku. Jak zechcesz.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...