O mię

Moje zdjęcie
To muj blok, wktórym zwracam się mocniej na kulturę. Chodzi o sztukę co mię zrusza. Morze chodzić o to co mię w nerwia czasem. Czensto. Czasem. O zwyczajnym życiu tesz będe pisał jeśli mię skłoni co dzienność. Gdysz je cenię.

środa, 9 listopada 2011

Praca pszy postawje, czy li jak ot śjadania nałuczyć Polaka o sztuce.

W dniu wczorajszejszym jak szłem z nocki, to na pordierni u pani Chelęki jak za karzdy ras był załończony teleotbiornik stelewizją śmiadaniową. Stego dostałem do wjedzy o dramacie syrjalu kturego wyznają Polaki i gdzie gra Wichura tylkoże nie wew munduże i jusz niemłody. Lecz stary.
W teleotbiorniku pani Chelęki pszemawjała wielka aktorka, która poszła na śmnierć dobrej woli arzeby stompić do inszego syrjalu co jej da zycie wieczniejsze. Ta aktorka jes tesz spesjalistką ot Papierzów oraz jak dziej śjęnty śjeńcić i z marwych postanie jak ament wew pacieżu. Aco nawet to pszy boku inszego wielkiego aktora Domka Karolka, ktury zamacnia swoją osobą kurtule Polskiego kraju gdysz kreńci syrjale mysjonarskie, filmy, komędie oras teatr wjelki. Syrjale są o wardościach rodziny luptesz o prawdzie rokędrola luptesz o prostych gupkach lecz ich tesz nie wolno na deptywać bogysz to stwożenia Boskie. Filmy robi niewjem jakie ale jeden w mniesionc. To dwanaście na rok. Chelęka mi mówiła. Zatym filmem zaśnieca polską kurtule arzeby mniała bogastwo kultury nieniejsze jak Chindje. Komędji morze poczynić jeszcze wiencej, bogdysz luckoś zapłaci za bilet 50 zydla arzeby zobaczyć jego gembe, że taka śnieszna oras z jeden wygup, no morze goły pudupek i cycek i jeszcze rzeby się ktoś wywalił. Wew tych filmach komędiach naszmnieszniejsze jes to jak grają aktory co umią a udają że nie umią jak dla na pszykładu Wrycz Adam. Asz wreszcie Domasz Karolek stego wszyskiego zakupił sobie teatr arzeby robić sztuke na za wysokie progi i tam ją robi.
Do tamtej wielkiej aktorki w teleotbiorniku pszemawjała taka blądyna z gżiwką Mażęka. Mażęka wytumaczała luckości i Chelęce jak wielka jes ta aktorka, no ogromna poprostu oras że ma i posiada pszyokropną otwage i ućciwoś i ot tego jes jeszcze wieńksza.
A dziś jak szłem z nocki to na pordjerni Mażęka w teleotbjorniku pytała czszy kobjety eskperdki ot kultury czy porut w galerni to sztuka czy to nie sztuka. To zaczekałem bo w cionsz i w cionsz szukam tej otpowjedzi co jes a co nie jest. Sztuką. A tam pani Gruchala, pani Pakuła oras taka czszecia najładniejsza co grała u Pasikoskiego jakołś wywłoke, a potem to niewjem, to one czszy powjedziały stakimi wykszywnieniami ustek oras poczonsaniem włosami żeisz to rzadna sztuka, porodzanie wew galerni.
Puki co zapisałem że Karolek to sztuka a porodzanie dzieciaka to rzadna sztuka. Zjem jakiegoś chleba i pomyśle o kąstekach tych sztuk. Iwogle to jeszcze nie koniec na dzisiej napisywania bogdysz jeszcze mam cos do napisania. Chodź mię to zmencza.


Brak komentarzy:

Jak uznajesz nowy wyglont mojego Bloka?

Polup Bloka na Fejzbuku. Jak zechcesz.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...